Valikaine

Sissejuhatus

Me pakume koolidele programmeerimist valikainena. Tegevus käib distantsõppena.

Keeleks on JavaScript, sest see on veebibrauserites alati saadaval ning õpilastel on võimalik seda omal käel katsetada. JavaScripti abil õpime programmeerimise põhimõtteid, mis on ka teistes keeltes kasutusel.

Õpilastega vesteldes leidsime, et veel põnevam teema kui mängude ehitamine on startupid. Kuna startupid on tehnoloogiaettevõtted, siis see võimaldab põnevat ja arendavat keskkonda, kus koodi ja ettevõtluse kohta õppida.

Koodi ja päris maailma vahelise seose loomiseks põimime sisse ka teooriat. Teoorias õpitakse kuidas internet füüsiliselt toimib, kuidas tuntud startupid (nagu Instagram) alustasid ja mis rolli tehnoloogia nende edus mängib.

Leiame, et õppeaine toimib kõige efektiivsemalt, kui saame seda anda kaks või kolm korda nädalas, kaks tundi korraga.

Valmidus õpetamiseks on kohene. Huvi korral kirjuta meile.

Nimi Startup Tehnoloogia
Tüüp Valikaine
Maht 35 tundi
Hind 600€ arvega
Maksimaalne õpilaste arv 20
Juhendaja Krister Viirsaar

Õppeaine lühikirjeldus

Kuidas Eesti põnevaimad ettevõtted tarkvara kirjutavad? Kuidas töötavad Bolti, Instagrami ja Snapchati tehnoloogiad? Kirjutame koodi ja ehitame oma esimese veebirakenduse JavaScriptis.

Õpitulemused

Õppeaine lõpus õpilane..

• teab mis on tehnoloogiaettevõte eripärad.
  • teab kuidas startupid tehnoloogiale lähenevad.
  • oskab oma ideele tehnoloogilise lahenduse taha ehitada.
  • oskab programmeerida lihtsaid veebirakendusi.
  • teab milline on arendaja töö ja kuidas sinna suunas liikuda.

Orienteeruv kava

Tund Teooria Praktika
1-6 Mis on tehnoloogiaettevõte eelised? Instagram, Bolt jm. alguse lood. Loome omale kodulehe (HTML, CSS)

Hindamine

• Rahuldav: Oskab lihtsat veebilehte luua.
  • Hea: Oskab algoritme kirjutada.
  • Startupper: Oskab ehitada veebirakendust.

Osalemise nõuded

Õppetegevuseks on igal õpilasel vaja arvutit internetiga.